Halı Nasıl Yıkanır?

Halı Neden Temizlenmeli?

Evin en önemli dekoratif unsurlarından biri olan halı, konforlu bir atmosfer yaratmaya ve üzerindeki mobilyaların daha estetik görünmelerine yardımcı olur.

Her şeyden önce, kullandığımız halı kişiliğimizi yansıtır ve evimizi cazip bir yaşam alanı haline getirir.

Halı; estetik bir zevk, sıcaklık ve konfor sunmakla birlikte, özellikle küçük çocuklar ve yaşlılar söz konusu olduğunda, onların sağlık ve emniyetini de sağlar. Sadece kış aylarında sıcak tutmakla kalmaz ayrıca yaz aylarında da serin de tutar, aynı zamanda evinizi izole etmeye ve enerji maliyetlerini düşürmeye yardımcı olur.

Ev dekorasyonunda önemli bir maliyet teşkil eden halılarımızın ömrünü korumak için temiz tutmamız önemlidir. Periyodik olarak halı temizliğimizi yapmakla birlikte, profesyonel halı yıkama hizmeti almak en doğru yoldur. Çünkü evimizde kullandığımız temizlik araç gereçleri derinlemesine temizlik için yeterli değildir.

Halılarınızın düzenli olarak profesyonel bir halı yıkama tesisi veya fabrikası tarafından temizlenmesi daha kolay ve daha düşük maliyetlidir.

Totem halı yıkama fabrikasında temizlenen halılarınız, ilk günkü gibi parlak ve yumuşak hale gelir.Çıplak ayaklarınızın altında temizlik hissi verir. Çocukların oynaması için yumuşak bir ortam sağlar ve evinize anında rahatlık ve sıcaklık katar..

Bu nedenle, sıcak ve samimi görünümü korumak ve sağlıklı yaşam alanı oluşturmak için halı temizliği önemlidir.


Halı Temizliğini Nasıl Yapıyoruz;


Totem Halı Yıkama Fabrikasında kullanılan makineler, müşterilerimizin ihtiyaçlarını en üst seviyede karşılayacak düzeydedir.

Rakipsiz bir halı temizleme deneyimi sağlamak için, çevre dostu kaliteli deterjanlar kullanmaktayız. Herhangi bir tehlikeli veya uçucu temizlik ürünü kullanmıyoruz. Kullandığımız tüm ürünler insanlar, hayvanlar ve bebekler için çevre dostu ve güvenlidir.

Halı Yıkamanın Nasıl Yapılacağı ve Halılardaki Lekelere Nasıl Müdahale Edileceği konusunda, firmamızın bu konuda eğitim almış profesyonel bir kadrosu bulunmaktadır.

Bize emanet ettiğiniz halılarınız, sırasıyla şu işlemlerden geçer.


Gruplandırma


Ücretsiz servislerimiz tarafından, evinizden alınan halılarınız; tesisimizde öncelikle iplik ve dokuma cinsine göre gruplara ayrılır.


Kontrol ve Lekelere Müdahale


Daha sonra leke kontrolü yapılarak halıya ne tür bir temizleme uygulaması yapılacağına karar verilir ve leke çıkartılır.


Çırpma


Tesisimize gelen halılarınız; yıkamaya verilmeden önce çırpma makinamızda çırpılarak tamamen tozundan toprağından ve üzerindeki kıl tüy gibi şeylerden tamamen arındırılır. Yıkamaya hazır hale getirilir.


Yıkama


Tozundan toprağından arındırılmış, zor lekeleri çıkartılmış halılar; tam otomatik halı yıkama makinamızda 1-şampuanlı ön yıkama, 2-şampuanlı ana yıkama, 3-şampuanlı tarayarak yıkama, 4-derinlemesine durulayarak yıkama, 5-durulayarak tekrar tarama, 6-tazyikli su ve gelberi sistemiyle durulama ve alt yıkama işlemlerinden geçerek yıkama işlemi tamamlanır.


Sıkma


Yıkama işlemi biten halılar, sıkma makinalarında %95 oranında kurutularak çıkartılır.


Kurutma


Sıkma makinalarından alınan halılar; tamamıyla kapalı bir ortamda toza ve güneş ışınlarına maruz kalmadan, mevsim şartlarına göre bir yada iki gün asılarak kurutulur.


Son Kontrol


Tamamıyla kuruyan halılar; kontrolü yapılıp hav alma ve paketleme ünitesinde servise hazır hale gelir.

Bu nedenle, halı bakımı için Totem Halı Yıkama Fabrikası gibi en üst düzey bir profesyonel halı temizleme firmasına iş yaptırmanız, sizin için çok önemlidir.


Ne için bekliyorsunuz?


Bugün randevunuzu almak için bizimle iletişime geçin. Alerji, astım ve diğer konular gibi sağlıkla ilgili endişeleri bulunan müşteriler için, hipo alerjenik ve toksik içerikler içermeyen temizlik solüsyonları serisi sunuyoruz.